* - Виклик майстра і діагностика техніки 400 грн
Статті
Які є правила для правильного догляду за холодильником!
У повсякденному побутовому житті долати всі домашні турботи нам допомагає побутова техніка. І вона у нас вдома є на кухні та у ванній. Ми користуємося і дрібною та великою побутовою технікою, і обидва типи для нас дуже важливі. Деякі побутові прилади, ми виймаємо з шафок, лише у свята, а інші ми експлуатуємо постійно, цілодобово, без перерви, за винятком тих моментів, коли потрібне прибирання або коли ми надовго виїжджаємо з дому, наприклад у відпустку. Саме до таких приладів відносять холодильник. Адже холодильний агрегат – це найпотрібніший побутовий прилад на кухні у кожної господині. Всі ми в першу чергу піклуємося про своє здоров'я, а також про хороше здоров'я своїх рідних і в цьому нам допоможуть завжди свіжі та корисні продукти. Які залишаються свіжими та придатними до використання у встановлений термін завдяки холодильнику.
Холодильник це прилад, який розрахований та тривалу роботу, саме тому на нього поширюється гарантійний термін понад три роки, а максимально на сім. А ось термін його експлуатації, але при врахуванні правильного використання, може становити до двадцяти років, а іноді навіть більше.
Але не варто забувати про те, що холодильник це всього лише побутовий прилад, в якому зібрано кілька потрібних для його роботи запчастин у великому металевому корпусі. Виходячи з цього, ми просто зобов'язані, як можна довше продовжити існування одного з найпотрібніших і незамінних побутових приладів.
Кожен користувач цим приладом повинен знати, що починати догляд за холодильним агрегатом варто починати ще до того, як ви встановите його у себе в будинку. Що мається на увазі під цим? Це потреба контролювати транспортування приладу з магазину до вас додому. І це дуже важливо, адже якщо його неправильно транспортувати, то можуть виникнути проблеми у його роботі. Холодильник у жодному разі не варто перевозити в горизонтальному положенні, нахил холодильника, при перевезенні не повинен бути більше ніж 40 градусів. І це не просто так, бо комусь так хочеться. Насамперед це через те, що в системі холодильника є фреон, завдяки якому охолоджуються продукти, а ще в його системі є олія. І ці обидва параметри знаходяться в рідкому стані, тому якщо холодильник лежатиме, то масло і фреон може перетікати і потрапляти в інші вузли, що може призвести до несправностей, і вам доведеться викликати майстра для того, щоб він виконав ремонт холодильника. І ще ви повинні знати, що якщо побутовий прилад перевозити, не дотримуючись правил, зазначених в інструкції, то при його включенні можуть виникнути певні проблеми, що серйозно впливають на його подальшу роботу.
Також ви повинні ще до покупки визначити, в якому місці, холодильник буде встановлений. Все для того, щоб мати можливість вибрати потрібну вам модель. Під час вибору місця, де розташовуватиметься холодильник, варто пам'ятати, що цей побутовий агрегат повинен бути огороджений від предметів, що виробляють теплову енергію, до таких відносяться конвектори, обігрівачі, духовки, плити та інші теплові прилади. Не ставте холодильник біля самої стіни, залишайте зазор, щоб вона не заважала проходженню нормального потоку повітря.
Не менш важливим параметром для того, щоб холодильник довго працював - це правильний догляд: проводити прибирання раз на тиждень, розморожувати його необхідно щомісяця. Зберігайте у цьому агрегаті правильно продукти, наприклад, усі продукти, що мають не дуже приємні запахи, зберігайте лише у лоточках, які герметично закриваються. Що стосується компоту чи киселю, то їх бажано також зберігати у закритій тарі. Це дозволить утримати вологу в самій ємності, і вона не випаровуватиметься. Адже вся волога, яка випаровується з продуктів, надалі осідає у камері холодильника. І потім ми починаємо помічати на його задній стінці снігову шубу.
Ще одним фактом, який убереже холодильник від своєчасного «старіння», це правильне завантаження холодильника продуктами. Ви повинні знати, що не можна, щоб холодильник працював вхолосту, але й завантажувати його до стелі також не варто. Як вгадати, наскільки можна завантажувати прилад? Для цього ви маєте інструкцію, яка додається до кожної моделі холодильника. І в цій інструкції все дуже доступно та зрозуміло вказано, як, наскільки і чим можна завантажувати агрегат.
Що чекає на ваш побутовий прилад, при неправильній експлуатації? В даному випадку навіть не потрібно думати, відповідь очевидна. Без хорошого фахівця вам точно не обійтись. Тому що неправильне використання приладу призведе до його поломок. А цей прилад не простий у ремонтуванні, в ньому є дуже складні модулі та електронні схеми, які вимагають правильного ремонту, а в деяких, причому дуже частих випадках такі модулі вимагають заміни на нові. Здійснити ремонт холодильника можна вдома, для цього вам варто лише викликати майстра, повідомивши йому при цьому всі необхідні дані: марку та серію холодильника, в чому проявляється поломка, і куди до вас під'їхати.
Чи можна самостійно визначити чи потрібний ремонт чи профілактичні роботи вашому помічнику? Звісно ж, можна! Для цього буде потрібна тільки ваша уважність. Якщо ви постійно стежитимете за роботою холодильника, то ви обов'язково побачите, якщо він працює некоректно і вчасно зверніться за допомогою. Що ж вас має насторожити?
- побутовий пристрій, коли працює, видає гучний гул;
- ви помітили, що в камері холодильника дуже швидко з'являється іній, тобто снігова шуба;
- ви помітили, що під холодильником утворюється вода, і це відбувається дуже часто;
- продукти, які зберігаються в холодильнику, почали швидко псуватися;
- на продуктах став з'являтися, гнучкий і від них йде неприємний запах;
- коли ви торкаєтеся корпусу холодильника, то відчуваєте розряд струму, і ще багато інших причин.
Чому так відбувається і що спричиняє такі проблеми? Ну, на першому місці стоїть людський фактор, тобто ми з вами. Адже неправильна експлуатація, невчасні профілактичні роботи, перевантаження його, невчасне розморожування та багато іншого призводить до того, що прилад зношується раніше. Але не у всіх гріхах винен користувач, стати причиною поломки може і сам виробник, якщо під час складання техніки був допущений якийсь брак, на який не звернули уваги, або просто не побачили його. Саме тому виробник і надає своїм споживачам гарантію на товар. А ще поломки відбуваються через те, що деякі деталі холодильника зношуються і приходять в несправність, і вимагають своєчасної заміни.
Усі похибки у роботі приладу вам допоможуть прибрати спеціалісти сервісних центрів.
Дамо вам ще одну корисну пораду! Слідкуйте за роботою свого холодильника, проводьте вчасно всі необхідні, технічні та профілактичні роботи, вчасно виконуйте заправку системи фреоном, правильно експлуатуйте його, і тоді довга служба холодильника буде забезпечена. Це від п'ятнадцяти до двадцяти років, без жодних проблем та несправностей.
Хочете, що б Ваша техніка залишалася з Вами якомога довше?Тоді довірте її ремонт професіоналам!