Сервісний центр по ремонту побутової техніки

Сервісний центр по ремонту побутової техніки

Сервісний центр по ремонту побутової техніки

* - Виклик майстра і діагностика техніки 400 грн

Статті

25
Сентябрь

Чи пахне фреон – газ на якому працює холодильник?

Найчастіше користувачі починають турбуватися, коли під час роботи холодильника з'являється неприємний запах. Цей неприємний запах заважає і приносить купу незручностей, адже його чути по всій кухні, ним просочуються всі продукти харчування, які зберігаються в холодильнику. Чомусь більшість думають, що цей неприємний запах з'являється через витік холодоагенту. Але, чи це правда і чи справді неприємний запах з'являється через те, що стався витік фреона?

Щоб розібратися в цьому питанні, потрібно для початку зрозуміти, що ж таке фреон. Насправді ця речовина є газом, який швидко поглинає тепло і так само швидко його віддає. Він складається з двох видів газу – етану та метану.

Працює фреон досить просто. У холодильнику є спеціальна рідина, саме вона циркулює у системі агрегату. Ця рідина охолоджує камеру, потім відбувається її випаровування у вигляді газу, потім відбувається конденсація в компресорі холодильника і газ знову переходить в рідкий стан.

Чому фреон являється паливом для холодильників?

Що б ви розуміли, фреон - це інертний газ, який не горить на повітрі, і він дуже швидко починає кипіти, якщо на нього є вплив низької температури. Якщо говорити про цей газ за звичайних умов, то він практично не токсичний для людини, але є такі види фреону, що при нагріванні до 250 градусів Цельсія, вони виділяють отруйний продукт - фосген. Цей продукт використовували у воєнні часи, як хімічну зброю. Але, в сучасних холодильниках такий вид фреону не використовується. Сьогодні використовується фреон, який безпечний для довкілля.

Де найчастіше використовують фреон? Чомусь усі думають, що фреон використовують лише для систем холодильників та кондиційних систем. Це насправді не так, адже його ще використовують:

- у медицині та косметології, при виготовленні розпилювача та аерозолю;

- у сфері виробництва газових балонів таких, як полістирол;

- у виробництві вогнегасників газових;

- у виробництві будівельних матеріалів, наприклад таких, як монтажна піна, лак чи фарба.

Як визначити, що стався витік фреону в холодильнику?

Це дійсно зробити не так легко, адже фреон не пахне і його не видно, тому що він не має кольору. То як же зрозуміти, що потрібна повна чи часткова заправка холодильника фреоном?

Перша ознака, це швидко псуються продукти і холодильник гірше морозить. Холодильник гучніше працює, оскільки йде велике навантаження на компресор.

Друга ознака нестачі фреону – це роса на стінках камери холодильника. Продукти в морозилці практично не заморожуються.

Щоб уникнути глобальних проблем, потрібно вчасно виявити проблему і оперативно на неї відреагувати.

Як впоратися з цією проблемою та швидко її усунути?

Виявивши хоч найменші проблеми одразу потрібно викликати фахівця, який займається ремонтом та обслуговуванням холодильників. Зараз ви не обов'язково для цього кудись везти побутовий прилад, майстри виїжджають додому.

Братися за ремонт чи діагностику несправності самостійно не варто, адже ви може лише нашкодити та відремонтувати холодильник не вдасться доведеться його поміняти на новий холодильник.

Відбувається це все в такий спосіб.

Перше, що зробить досвідчений майстер це за допомогою течешукача визначить де стався витік фреону. Потім майстер визначить, потрібна пайка або повна заміна трубки випарника холодильника. Використовуючи вакуумний насос, викачується весь фреон, а потім у трубку заправляється новий фреон. Це виконується під високим тиском. Далі майстер перевіряє чи замкнута система охолодження. Це потрібно для того, щоб витік не повторився знову. Варто розуміти, що якщо холодильник новий, то вартість ремонту покриється за рахунок гарантії на прилад. Якщо холодильник не новий, то вам потрібно буде повністю оплатити послуги майстра.

Виходячи з вищесказаного можна зробити наступний висновок:

Фреон – це безпечний газ, який не пахне та не має кольору. Він є незамінною речовиною в сучасному світі при виробництві холодильників та систем кондиціювання. Нові марки фреону використовуються в багатьох сферах діяльності та повністю безпечний для людського організму та навколишнього середовища.

Але, незважаючи на це, кожен користувач повинен пам'ятати, що при користуванні холодильником потрібно бути дуже уважним і відповідальним. І якщо ви помітили що у роботі вашого холодильника  щось негаразд, не займайтеся самодіяльністю, а викличте майстра для проведення діагностики несправності.

Адже простіше заплатити за ремонт холодильника, аніж купити новий холодильник.

Повернутися

Хочете, що б Ваша техніка залишалася з Вами якомога довше?Тоді довірте її ремонт професіоналам!