Сервісний центр по ремонту побутової техніки

Сервісний центр по ремонту побутової техніки

Сервісний центр по ремонту побутової техніки

* - Виклик майстра і діагностика техніки 400 грн

Статті

19
Март

Чому хитається барабан пральної машини

Перевірка барабана пральної машини

Пральна машина – це незамінний помічник у будинку кожної господині. Саме з цієї причини, коли господині помічають щось недобре, у роботі своєї машинки у них одразу починається паніка. Сьогодні, в нашій статті ми поговоримо про барабан пральної машини, а саме багатьох господарок хвилює питання: «Чому хитається бак пральної машини?» І це цілком зрозуміло, адже коли пралка виходить на віджим, то її барабан хитається, а ще розшатування можна побачити, коли ви трохи розгойдаєте бак рукою. Це пояснююється тим, що бак з барабаном перебувають у підвішеному стані, зверху їх утримують пружини, а знизу, як упор служать амортизатори. Бак у зборі завдяки такій конструкції може переміщатися у трьох напрямках:

- вгору чи вниз;

- ліворуч чи праворуч;

- вперед чи назад.

Як ви бачите, відразу панікувати не варто, коли барабан машинки хитається. Ще люфт можливий під час перевантаження приладу. А ось нижче ми наведемо приклади ситуацій, коли потрібно хвилюватись, якщо барабан пральної машини хитається.

Схема пральної машини, на якій показано, як кріпитися барабан

Бовтається барабан пральної машини - ознаки для занепокоєння.

Бити на сполох варто вже, якщо люфт барабана супроводжується наступними ознаками, або хоча б однією з них:

  1. Коли пральна машина починає програму віджимання, вона видає сильний гуркіт і шум.
  2. Барабан пральної машинки під час роботи стукає об корпус приладу або скло завантажувального люка.
  3. Під час прання машинка сильно вібрує та стрибає по ванній.
  4. Ви стали помічати, що ремінь злітає зі шківа.
  5. Під час прання помітно, як барабан треться об манжету люка.
  6. Працює пральна машина начебто нормально, але при обертанні барабана чути шум і скрегіт.
  7. Під пральною машиною ви стали помічати сліди від темної маслянистої рідини.
  8. Пральна машина почала підтікати, це дуже добре видно, якщо зняти задню стінку пральної машини, ви тоді побачите іржаві патьоки на баку приладу.
  9. Ви стали все частіше помічати, що з машинки виймаєте білизну зі слідами іржі або чорної олії.
  10.   Барабан ПМА злетів та впав на дно бака.
  11.   Барабан пралки заклинило, і він дуже туго обертається, видаючи при цьому дуже моторошні звуки.
  12.   Під час прання пральна машинка почала зажовувати білизну.
  13.   Як тільки вмикається пральна машина, на лічильнику вибиває пробки або з'являється дим.
  14.   Ви помітили, що у пральній машині перекосило барабан.

Зверніть увагу! Якщо у вашій пральній машині є люфт барабана, та ще хоча б одна з перелічених вище ознак, то використовувати побутовий прилад не варто, навіть якщо пралка виконує всі необхідні функції. Якщо будете використовувати несправну пральну машину, то потім доведеться купувати нову або платити немалу суму за її ремонт.

Які поломки можуть бути, і як їх усунути.

Нижче ми склали таблицю, в якій докладно описали ознаку несправності, її розшифрування, тобто що за поломка криється за такими ознаками, і що потрібно зробити - ремонт або заміну несправної деталі або вузла.

Амортизатор пральної машини

Признаки поломки

Поломка

Ремонт або заміна

Коли пралка виходить на віджимання, барабан починає стукати об скло люка і машинка сильно вібрує при віджиму.

Ця ознака свідчить про те, що виникли проблеми в роботі амортизаторів. Дана деталь необхідна в пральній машині для того, щоб підпирати її барабан знизу і гасити коливання під час віджиму. Як відомо, у всіх деталей є свій термін служби і амортизатори не виняток. Згодом їхня механічна частина зношується, пересихає мастило, і поршень усередині амортизатора починає вільно ходити. Саме тому барабан пральної машинки сильно бовтається при віджимі. Найбільше люфт відбувається на початку віджиму, і коли барабан стикається з корпусом машинки, то ви можете чути стукіт або скрегіт.

Щоб вирішити цю проблему, необхідно замінити в пральній машині амортизатори. Але будьте уважні і не намагайтеся зекономити, змінюючи один амортизатор. При поломці цього виду міняти амортизатори потрібно парою, інакше новий амортизатор швидко вийде з ладу.

Перший симптом цієї поломки - це трохи чути стукіт і шум при роботі пральної машини, його ще ви можете почути, якщо прокрутите барабан техніки вручну. Якщо ви не вживаєте жодних заходів, то надалі стукіт і шум збільшується і при виході на віджимання пралка починає сильно гриміти. На баку з'являються іржаві патьоки, які можна побачити, коли зняти задню панель. Машинка набагато гірше віджимає білизну.

Крім цього, у квартирі може вибивати пробки на лічильнику або з'являється дим. Білизну після прання назвати чистою складно, адже на ній з'являтимуться плями від чорної машинної олії або сліди іржі. Якщо ви і далеко не вживатимете жодних заходів щодо усунення проблем, що виникають, то можлива поява люфта барабана, що виникатиме навіть при найменшому дотику до нього, до того ж все частіше злітатиме ремінь в процесі роботи пральної машини, особливо на віджимі. 

Барабан буде тертися об манжету люка, що в свою чергу завдає їй шкоди і манжету теж доведеться міняти.

Якщо це вас не змусило звернутися до фахівця, то останнім попереджувальним дзвінком буде заклинювання барабан під час прання. У такому випадку пральна машина припиняє передчасно свою роботу, а якщо ви будете намагатися покрутити барабан вручну, то буде чути скрегіт металу. Дуже рідко, але все ж таки не виключений обрив барабана. Іншими словами, барабан злітає і падає на дно бака.

Всі описані ознаки свідчать про те, що у вашій пральній машині вийшов з ладу підшипниковий вузол і сальник.

Якщо ви довго експлуатуєте пральну машину, то згодом її сальник втрачає герметичність. У такому разі через нього в підшипниковий вузол просочується вода, вимиваючи мастило. Це, у свою чергу, призводить до того, що підшипники починають ржавіти і руйнуватися. У міру їх руйнування і починає в пральній машині з'являтися стукіт і скрегіт, і чим він більший, тим більше зруйновані підшипники. Чим довше ви експлуатуєте пральну машину, тим більше шкоди їй завдаєте, адже вода просочується через підшипник назовні, і потім ви можете бачити іржаві потьоки ззаду техніки, коли знімете її задню кришку. Ще ця вода накопичується на задній стінці бака і потім починає капати, трапляються випадки, коли вода потрапляє на мотор пральної машини, через що і з'являється дим під час роботи прання. Те, що на білизні з'являються плями від масла чи сліди іржі, пояснюється дуже просто – мастило з підшипникового вузла та іржа із самих підшипників проникають у барабан пральної машини у процесі її роботи.

Якщо ви довго експлуатували пральну машину з пошкодженими підшипниками, то її барабан буде сильно хитатися не тільки при пранні, але при легкому похитуванні його рукою. Люфт присутній не тільки самого барабана, а й шківа, замість того, щоб обертатися в одній площині. Саме тому під час віджиму злітає ремінь зі шківа.

Якщо барабан машинки заклинило, це означає, що підшипники зруйновані повністю, але в такому разі ще доведеться і хрестовину ремонтувати.

Зверніть увагу!

Якщо вчасно не поміняти підшипники в пральній машині, тоді доведеться міняти ще хрестовину, супорта, а в деяких випадках і бак у зборі. У деяких моделях пральних машин, наприклад, таких як LG із прямим приводом, люфт барабана може вивести з ладу датчик Холла. А заміна всіх цих деталей не дешева, тому не затягуйте із заміною підшипників, якщо помітили, що щось не так, відразу викликайте фахівця.

Потрібна повна заміна підшипникового вузла та сальника.

Наступні ознаки аналогічні тим, що з'являються при виході з ладу підшипників, причому вже на останній стадії руйнування. Але до них ще додається:

- сильний люфт барабана, навіть при незначному розгойдуванні;

- сильний стукіт у процесі віджиму білизни;

- помітна втрата герметичності сальника, тому що починає підтікати вода і на одязі з'являтися сліди від іржі чи олії.

Ще можна зіткнутися з такою проблемою, як зажовані речі у пральній машині.

Все це вказує на те, що вал хрестовини вже своє відпрацював, і почалася руйнація самої хрестовини. Така поломка безпосередньо пов'язана з невчасною заміною підшипникового вузла. Щоб було зрозуміліше, трохи постараємося пояснити. Коли пралка працює, то з часом сальник втрачає герметичність, що призводить до вимивання мастила. Коли мастила немає, то вал хрестовини треться всуху, прямо ще й б'ється об підшипниковий вузол. Через це зношується втулка хрестовини під сальник або посадкове місце під підшипники.

Якщо ви не стежитимете за роботою пральної машини, то вал хрестовини сильно зношується, а ще за цей час повністю будуть зруйновані підшипники машинки. І все це призведе до поломки барабана. У поодиноких і дуже занедбаних випадках може зламатися хрестовина.

Якщо ви довели поломку до такого стану, вам доведеться міняти хрестовину, повністю міняти підшипниковий вузол і сальник.

При запуску пральна машина починає сильно стукати і стрибати, і це посилюється, коли вона розпочинає програму віджимання.

Є ймовірність того, що барабан перекосився, і він почав терти та зажовувати манжету люка.

Це сигнал про те, що виникли проблеми із пружиною. Вона могла злетіти, зігнутися чи луснути. Як відомо, бак пральної машини тримається на чотирьох пружинах, і якщо хоча б одна з них дає збій, то виникає дисбаланс, що призводить до сильної вібрації під час віджиму.

У тих пральних машинах, де барабан тримається на двох пружинах, і одна з них вийшла з ладу, візуально буде видно що барабан перекошений.

Якщо пружина злетіла, її треба одягнути назад і все буде працювати, як раніше. Якщо ж пружина зламалася або з нею сталася інша несправність, то пружину слід змінити на нову.

 

Думаю, що виходячи з вищеописаного, ви для себе зробите висновок, що за пральною машиною потрібно постійно стежити і при будь-якій несправності вживати всіх необхідних заходів, щоб її усунути.

Повернутися

Хочете, що б Ваша техніка залишалася з Вами якомога довше?Тоді довірте її ремонт професіоналам!