* - Виклик майстра і діагностика техніки 400 грн
Статті
Що спричиняє тріскотіння та іскріння в мікрохвильовій печі
Що спричиняє тріскотіння та іскріння в мікрохвильовій печі
Мікрохвильова піч є дуже популярним побутовим приладом, який вписується в п'ятірку лідерів на кухні серед інших кухонних приладів. І, звичайно, це правильно і виправдано. Адже, використовуючи мікрохвильову піч, ви можете підігріти вже готову їжу, приготувати свіжу, або розморозити продукти, що знадобляться для приготування смачної вечері. Але, як правило, мікрохвильова піч завжди використовується найбільше для підігріву їжі. За лічені хвилини можна розігріти тарілку каші або борщу, приготувати смачні гарячі бутерброди, піцу тощо. Іншими словами можна з упевненістю сказати, що мікрохвильова піч корисна і потрібна в господарстві річ. І якщо раніше мікрохвильова піч була тільки у тих, хто міг собі це дозволити, і це вважалася розкішшю, то сьогодні немає такого будинку, в якому на кухні не стоїть НВЧ-пічка.
Якщо вірити розповідям, то винайшов мікрохвильову піч простий американський фахівець з інженерії Персі Спенсер. Ще в сорокові роки він працював із магнетроном для радарів тощо. Під час своєї роботи він помітив, що мікрохвилі, які випромінював магнетрон, нагріли в його кишені шоколадку настільки, що він обпікся нею. Після цього в інженера виникла ідея створити НВЧ-піч. І втілив він цю ідею в реальність він у 47 році. Її він назвав "Radarange" і її пряме призначення було для розморожування продуктів у їдальнях, де харчувалися солдати. Ця перша мікрохвильова піч була великих розмірів, висотою приблизно в зріст людини, а вага її теж була велика в межах 350 кілограм. Її потужність складала 3 кВт, а ціна на той час варіювалася близько трьох тисяч доларів.
Час минав, технології змінювалися, такий побутовий прилад, як мікрохвильова піч з кожним роком удосконалювався та ставав доступнішим для користувача. І ми вже бачимо з вами ці зміни, складно здивуватися, якщо ви заходите до будинку до знайомого і бачите там компактну та практичну мікрохвильову піч.
Але, мікрохвильова піч, як і будь-який інший побутовий прилад може рано чи пізно вийти з ладу. І, звичайно ж, вам потрібно знайти майстра, який якісно та оперативно виконає ремонт мікрохвильової печі у вас вдома, використовуючи для ремонту якісні та доступні за ціною запчастини для мікрохвильової печі.
Дуже часто можна почути скарги на те, що згодом мікрохвильова піч починає тріщати та іскрити. Це, звичайно ж, не дуже тішить власників, адже потрібно шукати причину виникнення проблеми, а для цього потрібно доставити мікрохвильову піч у сервісний центр або ж викликати майстра для ремонту НВЧ-печі додому. У будь-якому випадку це не дуже приємні турботи. Тим більше, розумієш, що потрібно витратити час та гроші, щоб усунути несправність.
Але чому тріщить та іскрить мікрохвильова піч? Чи можна самостійно усунути цю несправність? Такі питання користувачі ставлять насамперед, як тільки дізналися, що прилад почав працювати не коректно. Щоб дати правильну відповідь на запитання, необхідно детальніше розглянути причини іскріння, і намагатимемося зрозуміти, що можна з цим зробити. Почнемо з того, що причин, чому іскрить і тріщить мікрохвильова піч, може бути всього три:
- використання металевого посуду, або посуду, на якому є малюнок, виконаний фарбою з металевими домішками;
- мікрохвильова піч вже тривалий час експлуатується, і під час користування нею було пошкоджено емаль, якою покрита внутрішня частина мікрохвильової печі;
- вийшла з ладу слюдяна пластина.
Як позбавитися цієї проблеми, щоб мікрохвильова піч знову працювала як раніше?
Розглянемо перший випадок! У ньому немає нічого складного, просто намагайтеся використовувати відповідний посуд для мікрохвильової печі. Якщо немає можливості користуватися спеціалізованим посудом, то використовуйте будь-який посуд, крім металевого посуду та металевого покриття. І не варто використовувати поліетилен та неякісний пластик. Намагайтеся не ставити в мікрохвильову піч чашки та тарілки з візерунками та напиленням. Столові прилади, а саме ложку або вилку не потрібно класти в НВЧ-піч разом з їжею. Якщо цей столовий пристрій потрапить всередину мікрохвильової печі, то відразу ж ви побачите іскри і почуєте тріск. Зверніть увагу! Виходячи з вищесказаного, вам потрібно зробити висновок - прибираємо металеві прилади з мікрохвильової печі, і користуємося для розігріву їжі посудом, що не містить жодних металевих елементів.
У другому випадку, якщо порушено емальоване покриття всередині камери мікрохвильової печі, достатньо придбати відповідну емаль, і зробити, так би мовити, невелике оновлення внутрішньої камери приладу, особливо в тих місцях, де емаль пошкоджена. Також слід зазначити, що до порушення емальованого покриття камери призводить відсутність регулярного миття та догляду за мікрохвильовою піччю зсередини. На стінках накопичується жир, формуються жирові плями, і досить сильні забруднення такого роду цілком здатні пошкодити емаль, що, у свою чергу, в процесі роботи мікрохвильової печі, зазвичай і сприяє появі іскри.
Ну і нарешті, третя причина – слюда. У мікрохвильовій печі є слюдяна пластина, що відокремлює простір камери мікрохвильової печі від того відсіку, де встановлений магнетрон. Так от, слюдяна пластина в мікрохвильовій печі встановлена для того, щоб запобігти забрудненню магнетрона, який працює під високою напругою. Слюда - це діелектрик, і відмінно пропускає через себе мікрохвильове випромінювання, подібно до вікна, що пропускає світло, але не пропускає повітря і різні предмети всередину приміщення. Так само і тут.
Якщо слюдяна пластина забруднена жиром, шматочками їжі тощо, то, звичайно, пластина перегріватиметься, з'являтимуться іскри та тріск, в результаті пластина зламається і трісне. Якщо цей процес запустити, то слідом за пластиною перегорить і магнетрон, а він коштує досить дорого, тому краще запобігти погіршенню ситуації і просто вчасно замінити зламану слюдяну пластину. Це допоможе заощадити не лише час, а й гроші.
Отже, якщо ви виявили поломку слюдяної пластини. Тут можливі два варіанти. Перший - віднести мікрохвильову піч у сервіс, де пластину замінять. Другий – усунути проблему самостійно, купивши слюду, вирізавши пластину, встановивши її на місце зламаної.
Слюдяні пластини.
Якщо ви вирішили самостійно замінити слюдяну пластину, то насамперед потрібно її купити. Слюда продається як в інтернеті, так і в магазинах електротоварів. Якщо куплена слюда розміром трохи більше за вашу пластину, потрібно буде просто вирізати шматок потрібного розміру.
Дістаньте зламану пластину з мікрохвильової печі, вона може кріпитися гвинтами або засувками. Додайте зламану пластину, як шаблон до купленої слюди. Зробіть розмітку слюди. Виріжте канцелярським різаком нову деталь. Можна просвердлити отвори чи пробити. Обробіть краї дрібним наждачним папером. Пластина готова.
Заміна слюдяної пластини в мікрохвильовій печі.
Підготувавши необхідну деталь, встановіть її в мікрохвильову піч на місце зламаної пластини, попередньо очистивши місце установки від забруднень. Після встановлення перевірте працездатність приладу, наприклад спробуйте розігріти склянку води. Якщо нічого тепер не тріщить, то проблему вирішено.
Якщо ж ви вирішили скористатися послугами сервісу, то в цьому немає нічого поганого, професіонали зроблять все якісно та надійно. Однак не завжди потрібно все ускладнювати, тому що іноді проблема виявляється легко і швидко вирішується самостійно.
Хочете, що б Ваша техніка залишалася з Вами якомога довше?Тоді довірте її ремонт професіоналам!