* - Виклик майстра і діагностика техніки 400 грн
Статті
Часті поломки пилососів та діагностика несправності
Пилосос являється популярною побутовою технікою, без якої сучасні користувачі не можуть обійтись. Саме цей пристрій допомагає зробити у своєму житлі ідеальний порядок. Але будь-яке обладнання рано чи пізно ламається і, відповідно, виникає потреба в ремонті або заміні його складових елементів. Причиною збоїв у роботі пилососа є зношування деталей, неправильна робота головних робочих вузлів пилососа, і, звичайно ж, людський фактор, а саме неправильна експлуатація побутового приладу.
Зміст:
Можливі причини та ознаки поломки пилососа
Найпоширеніші несправності пилососу
Рекомендації щодо продовження терміну експлуатації пилососа
Принцип роботи пилососа
Незважаючи на те, який тип пилососа розглядається, і хто саме є його виробником, вся ця техніка у своїй конструкції має три основні складові:
1. Щітка пилососа для прибирання пилу та сміття. Це можуть бути різні насадки, що йдуть у базовій комплектації, а також їх можна придбати окремо.
2. Труби і шланги пилососа або вбудовані канали.
3. Корпус із силовим агрегатом, із системою фільтрації, а також із пилозбірником.
Звичайно, якісна робота такого обладнання, як пилосос, обумовлюється функціонуванням усіх його головних вузлів. Тим не менш, в конструкції цього пристрою є й інші, на перший погляд, не дуже важливі деталі, але, те, в якому вони стані, істотно впливає на термін служби приладу для прибирання, на ступінь очищення повітря, а також на потужність всмоктування. Це стосується фільтрів, ущільнення, а також підшипників та втулок.
Можливі причини та ознаки поломки пилососа
Як показує практика, найчастіше робота такого пристрою порушується через поломку двигуна. Незалежно від виробника техніки, у всіх порохотягах може пошкодитися ця деталь. Найголовнішою та найбільш очевидною ознакою несправності двигуна цього обладнання є сильний гул під час його роботи. В цілому двигун може припинити працювати з багатьох причин. Найчастіше проблеми виникають, коли зношуються підшипники, якщо всередину корпусу пристрою потрапляє волога, а також у тому випадку, якщо засмічений колектор.
Давайте розберемося з тим, як вода потрапляє в корпус двигуна. У процесі прибирання приміщень, в яких рівень вологості є підвищеним, рідина починає поступово накопичуватися в ребрах шланга, після чого разом з пилом і потоком повітря прямує у внутрішній відсік приладу, просочуючись при цьому в двигун. Якщо він нерозбірний, то просушити його в домашніх умовах не можливо, потрібно буде звернутися в сервісний центр. Що ж до проведення такої процедури в домашніх умовах, зробити це дуже складно.
Так само бруд і пил з колектора потрібно видаляти в спеціалізованих майстернях. Про вихід з ладу підшипників свідчить гуркіт, гар, різкий гул, плавлення елементів з пластику, перегрів корпусу і відключення приладу. Оскільки підшипники пилососа заміні не підлягають, доведеться купувати новий двигун.
Недостатня сила всмоктування або взагалі її відсутність - це ознака поломки шланга. Порушення герметичності шланга супроводжується слабкою та тихою роботою пристрою.
Трапляються випадки, коли низька швидкість всмоктування та некоректна робота приладу пов'язані з пошкодженням підшипників. Тому, якщо пристрій періодично відновлює свою роботу і функціонує у звичайному режимі, це доказ того, що вийшли з ладу саме ці маленькі, але за значенням важливі елементи.
Найпоширеніші несправності пилососу
Кожен майстер з досвідом перевіряє насамперед підшипники, які відповідають за працездатність двигуна. Крім цього, перевіряються на цілісність якоря та щітки мотора.
Не всмоктується повітря:
Якщо пилосос гуде, але, при цьому, не всмоктує повітря, то причина може бути в засмічені шланга, фільтра НЕРА або взагалі пилозбірника. Саме через це і забивається повітряний потік.
При хорошому всмоктуванні, збирання сміття - погане:
- порушення положення валика. Потрібно перевірити його висоту щодо поверхні, яка очищається.
- зношена щітка. Потрібно ретельно оглянути її, звернувши увагу на довжину щетини валика. При необхідності щітку-валик потрібно найближчим часом замінити.
Пристрій не включається:
- немає електрики.
- несправність ланцюга живлення, вилки, дроту, вимикача або внутрішніх проводів цього приладу;
- спрацьовування захисту від перегріву.
Діагностувати несправні ланцюги нескладно, якщо мати елементарні знання з електротехнічних питань. В іншому випадку краще відразу звернутися за допомогою до фахівця.
Короткі замикання, спалах, дим або вибивання пробок:
Всі ці ознаки вказують на те, що всередині пошкодженого пилососа сталося замикання.
Регулярні перебої в роботі пилососа, а також іскріння колектора:
Техніка може іскрити при зношених вугільних щітках. Якщо щітки іскрять, колектор перегрівається і внаслідок цього може зноситися раніше. Якщо щітки все-таки знаходяться в нормальному стані, іскріння колектора може бути пов'язаним з міжвитковим замиканням в обмотці якоря або статора, а також з надмірним навантаженням на мотор.
Рекомендації щодо продовження терміну експлуатації пилососа
Загалом на термін служби техніки впливають різні параметри. По-перше, це якість складання всіх використовуваних деталей, а також правильна експлуатація приладу. Незважаючи на те, що перші з цих факторів ніяк не змінити, все ж таки, чітке дотримання встановленої інструкції із застосування побутових пристроїв збільшить тривалість їх роботи і, відповідно, не допустить зношення комплектуючих елементів передчасно.
1. Не варто перевищувати час роботи пристрою, зазначеного в інструкції;
2. Очищайте мішок пилососа вчасно;
3. Слідкуйте за тим, щоб шланг пилососа не перегинався;
4. Очищайте фільтр, оскільки він вберігає рухомі елементи двигуна від пилу;
5. Несправними є саме вони. Найкраще довіритися майстру з досвідом.
Дотримуючись цих простих правил та порад, пилосос буде служити вам довгий час. Головне – дбайливо ставиться до своєї техніки і тоді вона відповість надійною та довговічною роботою.
Выводы.
Домашня техніка з часом виходить з ладу, особливо якщо користуватися нею часто. Тому потрібно орієнтуватися в тому, які з деталей насамперед можуть поламатися, і як із цим боротися. У цій статті ми спробували допомогти вам розібратися з питаннями, пов'язаними з ремонтом пилососу. При виникненні будь-яких труднощів, найкраще звернутися до професійних майстрів, які визначать причини виходу з ладу пилососу та зроблять якісно ремонт.
Хочете, що б Ваша техніка залишалася з Вами якомога довше?Тоді довірте її ремонт професіоналам!