* - Виклик майстра і діагностика техніки 400 грн
Статті
Чому ламається пральна машина і з якими основними несправностями можна зіткнутися
Чому ламається пральна машина і з якими основними несправностями можна зіткнутися
Пральна машина – це дуже потрібний побутовий прилад у будинку. Вже давно вона стала незамінним помічником, адже скільки часу та сили економитися завдяки цьому побутовому приладу. Але як би нам не було це сумно, але всі побутові прилади мають властивість давати збій у роботі. Звичайно ж, усіх цікавить, чому так відбувається це насамперед. І далі потрібно знати, як упоратися з проблемою, що виникла.
Пральні машини є різні, різних виробників, різних моделей, але всі вони потребують правильної експлуатації та своєчасного обслуговування. Якщо цього не робитимете, то доведеться зіткнутися з таким питанням, як ремонт пральної машини.
Одна з найчастіших причин, з яких машинка виходить з ладу, - це потрапляння в барабан побутового приладу сторонніх предметів. Так, багато хто ведеться на те, що озвучується в рекламах, а там часто можна почути, що пральна машина надійно захищена, але, насправді, коли сторонні предмети потрапляють у систему зливу, то пральна машина часто дає збій. А ще сторонні предмети можуть спричинити пробій барабана. І якщо у випадку зі зливною системою можна впоратися, самостійно прочистивши зливний фільтр, то коли монета чи скрепка пробиває барабан, необхідно викликати спеціаліста додому, або везти прилад у сервісний центр.
Виходячи з вищесказаного, варто розуміти, що перед тим, як покласти речі в пральну машину, потрібно ретельно перевіряти кишені на наявність влучних предметів, а саме: дрібниця, дрібні пластмасові деталі шпильки, скріпки, гудзики тощо, одним словом, все, що може потрапити в злив пральної машини і засмічувати його. Якщо на одязі є деталі, що знімаються, їх потрібно зняти перед пранням.
Друга проблема, що призводить до звернення за допомогою до фахівця – це вихід з ладу ТЕНу. На превеликий жаль, нагрівальний елемент пральної машини дуже реагує на якість води. А як усім відомо, якість води у нас не найкраща. Вода в наших водопроводах жорстка і всі домішки, що в ній є, при дії високої температури, у вигляді накипу осідають на ТЕН. І чим довше ви використовуєте пральну машину і частіше вибираєте для прання програми з високими температурами, тим більше накипу на ТЕН накопичується. А через те, що на нагрівальному елементі є накип, він працює на всю потужність, що призводить до його перегорання. А якщо ТЕН перегорів, то пральна машина не коректно працюватиме. Заміну ТЕНа можна виконати самому, але потрібно знати, як влаштована машинка та її принцип роботи. Тому краще викликати майстра для заміни нагрівального елемента. Як правило, ТЕН розрахований на роботу без збоїв на три роки. Якщо ви хочете, щоб він працював довше, то потрібно з першого дня використання пральної машини використовувати пом'якшувачі для води і не кожне прання використовувати програми, що працюють на високих температурах. А ще варто чистити нагрівальний елемент хоча б раз на рік.
І ще одна поломка, що входить до списку основних несправностей пральної машини – це підшипники пральної машини. Коли підшипники виходять з ладу, то пральну машину краще не використовувати, так як це призведе до більш серйозних і дорогих поломок. Причиною того, що підшипники потрібно міняти, найчастіше, є людський фактор. Тобто самі користувачі – ми. А справа в тому, що неправильно користувачі закладають білизну в пральну машину. Звичайно, йдеться про те, що підшипники вийшли з ладу не в тій машинці, що використовується вже десять років, а в новому приладі. Коли підшипники виходять з ладу, це відразу ж стає зрозумілим. Ви помітите, що під час роботи пральна машинка буде сильно стукати і буде чути скрегіт. На це варто звернути увагу одразу, не запускати це. Тому будьте уважні, коли закладаєте білизну в пральну машину, її не потрібно кидати туди грудкою, а класти акуратно по одному. Просто коли ви закладаєте одяг грудкою, то створюється вібрація, і ця вібрація призводить до того, що підшипники швидше виходять з ладу. Правильно сортуйте білизну, светри періть зі светрами, а сорочки із сорочками, тоді на барабан пральної машини навантаження буде розподілятися рівномірно.
Разом із підшипниками змінюється і сальник. Особливо страждає ця деталь, коли ви використовуєте засоби для боротьби з накипом, пліснявою тощо. Бувають випадки, коли ви помітили, що в пральній машинці підтікає вода, це проблема з ущільнювальними резинакми або ж сальниками. Для усунення проблеми потрібно замінити сальник і це потрібно зробити, не сповільнюючи і не чекати, коли вода тектиме струйкою.
Якщо у вас виникли найменші підозри на те, що в пральній машині стався збій, то не відкладайте цю справу в довгу скриньку, телефонуйте в сервісний центр і наші фахівці обов'язково Вам допоможуть.
Хочете, що б Ваша техніка залишалася з Вами якомога довше?Тоді довірте її ремонт професіоналам!