* - Виклик майстра і діагностика техніки 400 грн
Статті
Чи можна полагодити несправності бойлера самостійно?
Таке питання часто задають користувачі таких приладів. Адже який би не був якісний бойлер, рано чи пізно настає час, коли його потрібно почистити, замінити в ньому ТЕН чи відремонтувати інші деталі.
Бойлери бувають різні за розмірами, виробниками, формою, матеріалом бака і літражем. Найменші бойлери мають літраж 50 літрів, найбільші – 100 літрів.
Відповімо на ваше запитання: ремонт бойлера своїми руками можливий, але для цього потрібно мати хоча б найменші знання того, що таке бойлер і як поводитися з ним у плані ремонту. Але, якщо у вас немає навіть найменших знань у сфері ремонту побутової техніки, то вам потрібно буде, точніше сказати, рекомендовано звернутися за допомогою в сервісний центр і викликати майстра додому.
У нашій статті ми допоможемо вам зрозуміти, які найчастіші несправності можуть виникнути і чи можна їх усунути, не закликаючи на допомогу майстрів із сервісного центру.
Перед тим, як взятися самостійно за ремонт, потрібно перше, що зробити, це розібратися з головними вузлами бойлера, тобто з чого він складається. А складається водонагрівач із:
1. Температурний датчик. Якщо така деталь вийшла з ладу, то у вас не буде можливості визначати, якої температури вода в бойлері і скільки її там є чи залишилося.
2. Теплоізоляційний кожух - ця деталь є обов'язковою в конструкції водонагрівача, адже завдяки такому важливому вузлу в бойлері вода залишається однієї і тієї ж температури.
3. Вихідна трубка, що призначена для того, щоб гаряча вода надходила до користувача з бойлера. Як правило, така трубка не ламається і ремонту не вимагає.
4. Трубка надходження води - також важливий елемент бойлера і варто про нього знати.
5. Корпус бойлера може бути виготовлений з якісного металу або пластику.
6. Внутрішній накопичувальний бак бойлера. Його виготовляють, як правило, з нержавіючої сталі завтовшки не більше 2 мм. Внутрішній бак бойлера може бути пошкоджений корозією, тому в деяких випадках може потребувати ремонту або повної заміни.
7. Магнієвий анод – це важлива деталь бойлера, адже анод – це надійний захист бака водонагрівача від впливу корозії.
8. Нагрівальний елемент бойлера, коротко ТЕН. Вода нагрівається за рахунок цього елемента. І як швидко вона нагріватиметься залежить від того, наскільки потужний ТЕН. Ось саме ця деталь бойлера найчастіше вимагає заміни. І це не дивно, адже він безпосередньо контактує з водою, а вода у водопроводах жорстка і на нагрівальному елементі швидко утворюється накип, що призводить до того, що ТЕН починає погано гріти, а потім і зовсім не гріє воду.
9. Термостат - це деталь, яка потрібна для того, щоб автоматично запускати нагрівання води.
10. Ізолювальні ущільнювачі - це деталі, які періодично потрібно міняти на нові, щоб бойлер коректно працював. З цим трохи розібралися. Давайте перейдемо до несправностей.
Перша проблема з якою можна зіткнутися – це вихід з ладу електронної плати бойлера. Щоб справитися з такою проблемою потрібно мати хоч найпростіші знання у сфері електроніки, якщо таких немає звертайтеся до майстра.
Перегорів нагрівальний елемент. Це можна зрозуміти з того, що вода не нагрівається і на бойлері не світиться кнопка індикації. Щоб визначити чи це так, необхідно виконати перевірку тестером. Якщо тестер покаже, що нагрівальний елемент перегорів, вам потрібно буде його поміняти. Для цього відключіть бойлер від мережі, обов'язково від'єднайте нижню частину бойлера і замініть Тен. Але будьте обережні, у випадку навіть найменших сумнівів зверніться за допомогою до майстрів фахівців. Але, запам'ятайте, що не завжди зламаний бойлер можна відремонтувати. Для цього налаштуйте тестер на вимірювальну шкалу опору. Проведіть тестером вимірювання на контактах. Якщо за такої дії жодних результатів ви не отримали, то варто розуміти, що такий бойлер не підлягає відновленню. І варто бути готовим до того, що доведеться купувати новий водонагрівач.
Хочете, що б Ваша техніка залишалася з Вами якомога довше?Тоді довірте її ремонт професіоналам!