* - Виклик майстра і діагностика техніки 400 грн
Статті
Чистимо кондиціонер вдома. Поради спеціаліста.
Купуючи додому кондиціонер, ми не замислюємося про те, що він колись вийде з ладу, а навпаки хочемо, щоб працював такий прилад якомога довше. І це нормально, але ще треба розуміти, що система кондиціювання працюватиме вам не один рік вірою та правдою, але для цього потрібно правильно і своєчасно його доглядати. Адже в ньому є запчастини та комплектуючі, що згодом потребують очищення чи заміни. До таких деталей належать фільтри кондиціонера. Якщо їх тривалий період не очищати або не змінювати, то вони дуже засмічуються і цим відбувається блокування повітрообміну. Якщо це відбувається, то в самому приладі розвиваються бактерії, що згубно впливають на здоров'я людини, особливо якщо в будинку є маленькі діти, астматики або алергіки. Крім цього, самі деталі системи швидше ламаються і їх потрібно міняти на нові, що набагато дорожче, ніж почистити ці деталі. Тому ми вирішили вам розповісти, як виконується правильно чищення кондиціонера.
Як зрозуміти, що кондиціонер забруднений, і його пора вже чистити?
Сьогодні на ринку продаються сучасні моделі кондиціонерів, що мають потужну систему фільтрації і тому здатні дуже якісно очищати повітря, що до нас у приміщення надходить із вулиці. Якщо система фільтрації кондиціонера засмічується, то відповідно його продуктивність значно знижується, а це в свою чергу не дуже добре впливає на те, як довго зможе кондиціонер працювати. Крім цього кондиціонер споживатиме більше електроенергії, що теж не дуже підійде для вашого гаманця.
Цього всього можна уникнути, якщо ви регулярно і правильно виконуватиме чищення кондиціонера. Цей захід потрібно проводити не менше двох разів на рік: весна - осінь, це якраз сезонність, коли використовується кондиціонер. Якщо ви правильно чистите кондиціонер і тримаєте його постійно в чистоті, то він служитиме вам довше, ніж сім років. Точно цього сказати не можна, адже в ньому є й інші деталі, які теж мають свій термін експлуатації. Тому всі цифри є приблизними.
Зрозуміти, що ваш кондиціонер потрібно чистити, можна самостійно. Адже коли він засмічений, то він починає сильно шуміти, в кімнаті з'являється сторонній запах, він більше споживає електрики, гірше охолоджує або нагріває повітря, залежно від сезону, коли його використовують.
Починати чищення приладу необхідно з його фільтра. Адже ця деталь відповідає за те, щоб повітря до нас у приміщення надходило чистим. А виходячи з цього, і він сам повинен постійно бути в чистоті.
Знайти цю деталь ви зможете за передньою решіткою приладу, він зовні нагадує дрібну сітку. Щоб виконати його чищення вам потрібно зробити наступне:
- перше, це відключити прилад від мережі;
- акуратно, двома руками відкрийте решітку приладу, потягнувши на себе;
- коли ви це зробите, то побачите сам фільтр, витягніть його із самого приладу;
- промийте дуже акуратно та добре знятий фільтр, найкраще під проточною водою, можна додати трохи антисептика, але він має бути не агресивним;
- добре просушіть помитий фільтр;
- встановіть його назад.
Якщо ви стежитимете за чистотою фільтра, то це суттєво впливатиме на роботу кліматичної системи. Пам'ятайте, що догляд за побутовою технікою набагато простіше та дешевше, ніж ремонт побутової техніки.
Хочете, що б Ваша техніка залишалася з Вами якомога довше?Тоді довірте її ремонт професіоналам!