* - Виклик майстра і діагностика техніки 400 грн
Статті
Вибираючи пральну машину, з яким барабаном краще брати з нержавіючої сталі чи якісного пластику?
Дуже часто можна почути таке запитання:
«Ось хочу купити пральну машину, але є дилема, ніяк не можу визначитися, з яким барабаном брати, із пластику чи нержавійки? Начебто, як нержавіюча сталь більш надійно, адже пластик може пошкодитися навіть при найменшому механічному навантаженні, наприклад при перевезенні. Але, пральні машини з нержавіючим барабаном коштують у рази дорожче, ніж із пластиковим барабаном. Поясніть, у чому різниця і чи є сенс переплачувати?»
Перш ніж дати в нашій статті відповідь на це питання, а точніше низку питань, ми трохи розповімо вам термінології, щоб у вас було поняття про те, що пишеться в статті.
Головна деталь, про яку йтиметься в цій статті - це барабан. Барабан - це спеціальна ємність, призначена для встановлення в ПМА, і безпосередньо в цій ємності відбувається прання білизни. Цю частину пральної машини можна побачити під час відкриття люка або кришки машини. Барабан виготовляється тільки із нержавіючої сталі, інших варіантів немає. І ви в цьому самі переконаєтеся, зазирнувши всередину машини через дверцята.
Однак, є ще одна частина, яка називається бак - це ємність, в якій міститься барабан пральної машини. Саме в цю частину пральної машини надходить вода з порошком, а вже з бака вода подається в барабан через спеціальні щілини. Ось саме бак може бути виготовлений із двох матеріалів: нержавіючої сталі або спеціального міцного пластику.
Чому потрібно віддати перевагу?
Ще в недавньому минулому виробники пральних машин робили баки з металу та покривали емаллю, тобто були емальовані баки. Такі баки мали великий мінус – дуже маленький термін експлуатації. Адже якщо на емалі з'являлася тріщина, то в цьому місці відразу починав ржавіти метал. Саме з цієї причини більша кількість виробників відмовилася від використання таких баків. І на зміну емальованим бакам прийшли баки із пластику або нержавіючої сталі. Що б ви могли розуміти, який з них краще, ми зробили спеціальну таблицю, в якій ми опишемо плюси та мінуси обох видів.
Бак із нержавіючої сталі | Бак із пластику | ||
Плюси | Мінуси | Плюси | Мінуси |
Тривалий термін експлуатації, якщо сталь має гарну якість, такий бак може прослужити до ста років. | Оскільки ми говоримо про пральну машину, то в машині з таким баком вода остигає набагато швидше. | Не висока вартість. | Невеликий термін експлуатації. |
Бак стійкий до дії хімічних речовин. Не псуватиметься ні від порошку, ні від засобу від накипу. | Якщо бак виготовлений із сталі низької якості, він швидше втратить свої експлуатаційні характеристики. | У пластиковому баку вода довше тримає температуру, що дозволяє споживати менше електрики. |
|
| Висока вартість. | Якщо бак виготовлений з міцного та високоякісного пластику, то бак прослужить приблизно 25 років, тобто якраз приблизно такий самий термін експлуатації самої ПМА. |
|
| Працююча пралка з таким баком буде більше видавати шуму і більше вібрацій. | Пральна машина з таким баком при роботі не має високих показників шуму та вібрації. |
|
Як ви бачите з таблиці, сказати, що краще не вийде, тому що для кожного з цих матеріалів можна навести свої аргументи. Адже один й інший матеріали, з яких виготовлені баки, мають свої позитивні та негативні сторони. Роблячи висновки, деякі виробники йдуть на компромісне рішення, і виготовляють задню частину бака з нержавіючої сталі, а його боки із пластику. Цим вони вирішують такі негаразди – зменшують недоліки одного матеріалу та отримують плюси від обох матеріалів. Відповідно і собівартість пральних машин зменшується, адже витрати менші. Наприклад, можна навести виробника пральних машин ARDO.
Зверніть увагу! Під матеріалом «пластик» мають на увазі всі можливі варіанти композитних матеріалів, що використовуються при виробництві баків для побутової техніки. Це пояснюється тим, що кожен виробник хоче чимось відзначитися, і вони створюють нові матеріали для виробництва баків, при цьому дають цим матеріалам нові назви, ви можете зустріти деякі з них в інструкції, наприклад: fibran, polynox, carbotech та інші. Відмінностей у цих матеріалах небагато, можна сказати, вони мінімальні, але просто виробники повинні чимось відрізнятися.
Ще часто ставлять питання, що таке стільниковий барабан, і чим він кращий?
Стільниковий барабан був запатентований фірмою виробником Miele, саме з цієї причини його не використовують у своїх пральних машинах інші ТМ. За словами виробника, такий барабан дбайливіший до речей, що перуться в ньому, він довше служить і пралка з таким баком менше споживає електричної енергії, що економніше для користувача.
А тепер розповімо вам, чому його називають стільниковий барабан. Внутрішня його частина, тобто та, що безпосередньо контактує з білизною, має шестигранні отвори, що структурою дуже нагадують бджолині стільники. Ці «стільники» мають спеціальну увігнуту будову, що дозволяє під час прання між білизною та барабаном створювати якусь водяну плівку. Ця плівка захищає одяг під час прання від пошкоджень. Крім цього всередині барабана немає зварних компонентів, що збільшує його термін експлуатації, причому суттєво. Адже у звичайних барабанах зварні компоненти, це найвразливіші місця.
Звичайно, ніхто не посперечається, що всі деталі, що виготовляються з міцної і найголовніше високоякісної нержавіючої сталі, будуть набагато кращими за будь-яку якісну деталь із пластику. Але те питання в іншому: чи зможете ви оцінити безперебійну роботу цієї деталі з нержавіючої сталі? Швидше за все в цьому випадку можна цю якість назвати «надлишковою».
Виходячи з усього, що було описано вище, можна зробити висновок, що при виборі пральної машини потрібно спиратися більше на її технічні характеристики, і вибрати ту модель, що вам підійде за параметрами і ціновою політикою. І коли ви остаточно визначитеся з вибором, можете поцікавитися, з якого матеріалу виготовлений її бак.
Хочете, що б Ваша техніка залишалася з Вами якомога довше?Тоді довірте її ремонт професіоналам!